CNC AUTODOOR

Gotowy do automatyzacji ?


Automatyczne drzwi są niezbędnym warunkiem automatyzacji obrabiarek CNC.

Jeśli automatyczne drzwi nie są standardowo wyposażeniem obrabiarki CNC, to AutoDoor CNC jest idealnym uniwersalnym rozwiązaniem dla wszystkich marek i typów obrabiarek CNC.

Jak działa AutoDoor CNC ?


Mechanizmy otwierania drzwi CNC AutoDoor są zaprojektowane do automatycznego otwierania i zamykania drzwi obrabiarek CNC. Serwosterowane otwieracze drzwi są dostarczane z szafą sterowniczą wyposażoną w moduł sterujący Siemens, który łatwo się uczy i automatycznie wykrywa opór. W ten sposób CNC AutoDoor jest w 100% bezpieczny i może być używany bez dodatkowych wyłączników krańcowych, kurtyn świetlnych, przełączników ciśnienia itp. CNC AutoDoor jest wyposażony w zestaw uniwersalnych wsporników montażowych, umożliwiających instalację systemu na dowolnej obrabiarce CNC. Mechanizmem otwierania drzwi można sterować za pomocą sygnałów We / Wy dostępnych w maszynie CNC lub za pomocą dodatkowych zamontowanych przycisków. Oczywiście instrukcja dostarczona z CNC AutoDoor dokładnie wyjaśnia, jak zainstalować ją w odpowiedni i bezpieczny sposób.

Pomoc dla pracownika ?

Zapobieganie dolegliwościom fizycznym podczas ręcznej obsługi obrabiarek CNC.

Bardzo częstym problemem wśród operatorów jest to, że ich ramiona i stawy mogą zostać przeciążone w wyniku częstego otwierania drzwi maszyny. Można to rozwiązać za pomocą CNC AutoDoor. Automat do otwierania drzwi można kontrolować z panelu sterowania obrabairki lub za pomocą opcjonalnych czujników ciśnienia.